Svetainėje jūsų patogumui naudojami slapukai. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Autentiška" slapukų politika. Daugiau informacijos

Apie mus

Paveldas išlieka tik jei yra aktualiai puoselėjamas, antraip istorija praranda vertę ir sunyksta. Tai pastūmėjo Kultūros paveldo departamentą prie LR Kultūros ministerijos ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociaciją sukurti Autentiškumo programą, kuri sertifikuoja autentiškai atkurtus ir visuomenės reikmėms pritaikytus pastatus. 

Kultūros paveldo departamentas prie LR Kultūros ministerijos (KPD) ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) inicijavo bendrą Autentiškumo vertinimo projektą.

Šio projekto misija – padėti kultūros paveldo statusą turinčių NT savininkus atpažinti pastarojo autentišką vertę ir ją atkurti. Programą sukūrusios organizacijos tiki, kad kultūros paveldo vertė yra visų žmonių turtas, todėl atpažintas ir puoselėjamas NT paveldas yra aktualizuojamas tuo pačiu ir kaip kultūros vertybė, ir kaip komercinę vertę turintis NT objektas.

Autentiškumo vertinimo programa remiasi UNSECO Pasaulio paveldo komiteto vertinimo metodika.

  • Kultūros paveldo NT savininkas kreipiasi į LNTPA dėl Autentiškumo vertinimo.
  • KPD ekspertas, bendradarbiaujant kartu su savininku, atlieka autentiškumo vertinimą.
  • Autentiškumo vertinimo rezultatas– išgryninta autentiška NT vertė ir – kartu su informuotu savininku – išdiskutuota pastato istoriniu kultūriniu požiūriu autentiškiausia ir tuo pačiu rinkos atžvilgiu vertingiausia vystymo vizija.
  • LNTPA, KPD bei kitos susijusios institucijos  suteikia resursus pastato autentiškumo vertės aktualizavimui.
  • Autentiškai atkurtą pastatą sertifikuoja KPD ir LNTPA; suteikiamas išorinio atpažinimo ženklas.