Svetainėje jūsų patogumui naudojami slapukai. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Autentiška" slapukų politika. Daugiau informacijos

„Dangės (Danės) upė – tai Lietuvos uostamiesčio energetinis stuburas, aplink kurį kūrėsi, augo ir keitėsi Klaipėda. Konversinis projektas „Dangės krantinės“ (Turgaus g. 37A) – svarbus Klaipėdos miesto tapatumą liudijantis dėmuo. XVIII-XIX a. fachverkinės architektūros sandėlių restauracija-rekonstrukcija atkuria kultūros paveldo elementus ir pritaiko pastatą šiandienos visuomenei. Pastate suprojektuota 13 būstų bei 4 komercinės patalpos. Projekto svetainė – www.dangeskrantines.lt

Projekto pristatymo video galite pamatyti čia.

 

 

XXI a.

Po II Pasaulinio karo šioje vietoje įsikūrė saldainių fabrikas. Įmonės teritorija buvo aptverta tvoromis, pristatyta daug gamybinių ir pagalbinių statinių. Konditerijos fabrikas išsaugojo senąjį sandėlį – buvo paliktos visos XVIII-XIX amžiaus medinės laikančiosios konstrukcijos. Pastatas buvo apmūrytas raudonomis molio plytomis, kuris 2017 metų konversijos metu buvo nuardytas, atidengiant fachverkinės architektūros detales.

XX a.

Bastionams praradus gynybinę reikšmę, šią vietovę Prūsijos karaliaus leidimu imta perduoti verslių miestiečių iniciatyvoms. XVIII a. II pusėje šiame sklype stovėjo jūros druskos sandėlis, kuris 1854 m. kilusio didžiojo gaisro metu sudegė. Po trejų metų jo vietoje pastatytas silkių rūšiavimo sandėlis. Istoriniai sandėliai Dangės krantinėje urbanistiniu požiūriu yra svarbūs kaip naujos Klaipėdos miesto tapatybės ženklas, urbanistinėje plėtroje mažėjant tvirtovės įvaizdžiui ir vis labiau įsigalint verslo prioritetui.

XVIII - XIX a.

Dabartinėje Turgaus g. 37, buvusioje Klaipėdos konditerijos teritorijoje, XVI–XVII amžiuje stovėjo dvi vokiečių ir lietuvių  bendruomenėms skirtos bažnyčios: šv. Jono ir Lietuvių bažnyčia (Litauische Kirche). Ruošiantis karui su Švedija ir 1627–1629 m. miestą pradėjus juosti bastionais šią vietovę paliečia pirmosios permainos. Netrukus dėl strateginių gynybos sumetimų  buvo nugriauta dešiniajame Dangės upės krante stovėjusi Lietuvių bažnyčia.  Vėliau plečiant ir aukštinant pylimus 1706 m į kitą vietą buvo perkelta ir čia stovėjusi šv. Jono bažnyčia.

XVI – XVII a.

Apie Inreal grupę

Inreal grupė teikia bene plačiausią Lietuvoje nekilnojamojo turto paslaugų spektrą. Per daugiau nei 20 veiklos metų įgyvendinta virš 50 įvairios paskirties nekilnojamojo turto projektų, kurie pelnė pripažinimą ir apdovanojimus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Šiuo metu vystomi nekilnojamojo turto projektai: „Dangės krantinės“ Klaipėdos senamiestyje, „Marių verandos“ Neringoje bei „HIGHWAY“ verslo centras Vilniuje.

Kontaktai

INREAL GRUPĖ
Rūta Merčaitienė
Marketingo ir komunikacijos vadovė
Tel.: +370 611 29779
El. p.: ruta.mercaitiene@inreal.lt

www.inreal.lt